Окремі видання творів

ОКРЕМІ ВИДАННЯ ТВОРІВ
МИКОЛИ МАЧКІВСЬКОГО
    ♦ Мачківський М. А трава – як любов!.. : нова книга поезій / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2011. – 74 с.
           …А трава як любов.
                        А любов – як трава:
            Не на смак,
            Не на колір –
                        На невмирущість!..
    Ці поетичні рядочки із нової книги поезій Миколи Мачківського. Інтимна, пейзажна лірика, вміщена тут, випромінює щирість, добро, любов до всього сущого. А ще тут йдеться про творчі радощі і муки, про те, що довелось стріти автору у житті – лихоліття, тяжкі реалії селянського життя. До збірки входить і цикл поезій “Із литовського епосу”, в якому просліджується перегук з історичними прозовими творами письменника. Отож, читай, насолоджуйся справжньою поезією.
    ♦ Мачківський М.А. Брат і сестра : повість-діалог з авторськими ремарками / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2013. – 140 с.
    Ця книга, читачу, про всенародний опір чужоземним загарбникам в роки Другої світової війни, про тих, хто поклав своє життя на святий вівтар Перемоги. Хмельничанин Микола Ченаш – один із них.
    Форма нового твору дещо незвична. Автор бесідує з колишньою підпільницею Марією Ченаш – рідною сестрою незаслужено забутого подолянина – героя Миколи Ченаша, переповідає її спогади про ті буремні роки та подає свої власні ремарки. 

    ♦ Мачківський М.А. В житах : поезії / М.А.Мачківський. – Київ : Молодь, 1974. – 55 с.
    Невеличка збірка щирих поезій. Це перша книга молодого поета М.Мачківського. Згодом її було належно оцінено в багатьох літературних часописах, обласній періодиці. До збірки вміщено вірші про героїчні і трудові звершення простої людини, про щиру дружбу між народами, любов до батьківщини,  неповторність її природи.


  ♦ Мачківський М.А. Вибране : поезії / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Доля, 1994. – 60 с. – (Поетична Хмельниччина: давнє і сучасне).
     До збірника ввійшли кращі поезії автора, сповнені любові, гуманізму, роздумів, в яких йдеться про найвище призначення людини на Землі – творити   добро.



    ♦ Мачківський М.А. До вежі черленої : роман-життєпис / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Поділля, 2005. – 448 с. – (Духовні витоки Поділля).
    Цей роман – хвилюючий життєпис відомої української письменниці і журналістки, нашої землячки Наталії Кащук. Цій талановитій жінці випало коротке, сповнене страждань, життя. Але вона мала неабиякий Божий дар: поетичне слово. Серед її друзів – поети-шістдесятники – Василь Симоненко, Ліна Костенко, Віктор Кушнір, Степан Будний, Володимир Соботович.
    ♦ Мачківський М.А. Живи – як сад… : літературознавча повість / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Поліграфіст, 2007. – 196 с. – (Хранителі рідного слова).
    Ця повість про життєву і творчу долю нашого земляка – письменника і журналіста Мар'яна Красуцького – лауреата  всеукраїнських літератур-них премій імені Юрія Яновського та імені   Ярослава   Галана.  У  ній  цікаво просліджується творчість письменника, чимало роздумів про літературу, мистецтво, формування творчої особистості.


    ♦ Мачківський М.А. З рідної хати : вибрані поезії / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2016. – 328 с.
    Нова книга вибраних поезій М.Мачківського тематично розмаїта, різножанрова. Чільне місце посідають в ній поеми. У них тривога і біль, роздуми на перехресті трьох часів, в основі яких земля первородна. Книга вибраного – це певний підсумок створеного і пережитого. Вона вщерть насичена життєвими образами, долями, драматичними моментами життя самого автора, а також роздумами і переживаннями, спричиненими подіями сьогоднішнього дня – безглуздою та братовбивчою війною на сході нашої країни. Отож, друже, твоїй увазі – справжня, висока, талановита поезія.
    ♦ Мачківський М.А. “За сонячний промінь тримаючись…” : десять стежин поета Миколи Федунця : повість-портрет / М.А.Мачківський. – Хмель-ницький : Поліграфіст, 2005. – 175 с. – (Хранителі рідного слова).
    Головний герой цієї художньо-документальної прози – наш земляк, відомий український поет Микола Федунець. Десять розділів книги – то десять стежин життєвого шляху і творчого доробку цього самобутнього поета. Починаючи з повоєнного важкого дитинства та його перших поетичних паростків, Микола Мачківський досконало, цікаво, тепло розповів та доніс до читача життєвий і творчий доробок подільського шістдесятника, його значимість та внесок в літературу рідного краю.
    ♦ Мачківський М.А. Зав'язь доброти : вірші та поема / М.А.Мачківський. – Київ : Радянський письменник, 1986. – 125 с.
    Людина праці, той, хто вирощує хліб та береже мирне небо – головний герой цієї збірки. До книги ввійшли вірші про природу рідного краю, інтимна лірика. В поемі “Далеке поле” схвильовано та оптимістично автор згадує повоєнні труднощі, непосильну працю на колгоспних ланах. З яким теплом та щемом він говорить про матір – агронома, колишню партизанку та її сина-підлітка…


    ♦ Мачківський М.А. Каратель : історичний роман-реквієм / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2015. – 203 с.
    Тема цього історичного роману – Друга світова війна. Спираючись на невигадані факти і події, що відбувалися в ті часи в Україні та Угорщині, письменник змальовує болючі сторінки нашої історії, гірке буття дітей війни,  трагізм спалених фашистами сіл. Отож, перед твоїми, читачу, очима постане жорстока правда війни, яку потрібно знати і пам'ятати.


    ♦ Мачківський М.А. Коріятовичі : роман-міф / М.А.Мачківський. – Київ : Золоті ворота, 2010. – 324 с.
     “Коріятовичі” – новий історичний роман-міф. Чому міф? Тому що автор, змальовуючи події, що відбувалися в Україні за Литовської доби (ХVІ ст.), використовує не лише історичні свідчення, а й фольклорні джерела, які збагатили сюжет неймовірними, привабливими, напівфантастичними епізодами.
    Головні персонажі твору – князі Коріятовичі, небожі Великого князя Литовського Ольгерда. Саме їм, після розгрому татар на Синіх Водах (1362 р.) він передав управління Поділлям. Цікаво та захоплююче автор змальовує життя та діяльність братів – Костянтина, Юрія, Федора, Олександра Коріятовичів, їхнє оточення, розкриває їхні зодчі, ратні та дипломатичні здібності. Цей роман значно доповнить твої, друже, знання з історії України.
    ♦ Мачківський М.А. Кунча, ХХІ : (сільські нотатки письменника Ч.) : повість-есе / М.А.Мачківський. – Хмель-ницький : Цюпак, 2012. – 264 с.
    “Кунча, ХХІ” – повість-есе, написана у формі художньо-документальних нотаток. Оповідач – письменник Ч., якого занепокоїла незавидна доля сучасного українського села. Щоб розібратися в причинах занепаду, автор нотаток їде в подільське село Кунча, де знайомиться з місцевим фермерським господарством і його очільником Володимиром Пицюком, який як справжній газда взявся за наведення порядку.

    ♦ Мачківський М.А. Лугова незабудка : поезії різних років / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Евріка, 2001. – 151 с.
    Збірничок “Лугова незабудка” об'єднав під своєю обкладинкою вірші та поеми різних років. Задушевність і схвильованість, мотиви гуманності і доброти, вдячності і благородства, а ще тривоги за завтрашній день – усе це в поезії Мачківського. “Голос доброї людини. Він вловимий не тільки в однойменній поемі, але й у кожному творі з його нової книги” – пише у передмові до книги відомий київський поет Борислав Степанюк.

    ♦ Мачківський М.А. Монолог тиші : нова книга поезій / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2006. – 98 с.
    До цієї книги поезій нашого земляка увійшли поезії, написані переважно протягом кількох останніх років. Цікаві сюжети, роздуми і спогади, включені в поетичні рядочки, складають п'ять розділів книги.  Розділ “Человек, кормящий голубей” містить поезії, перекладені на російську мову.


    ♦ Мачківський М.А. Осіння радість : поезії / М.А.Мачківський. – Львів : Каменяр, 1990. – 111 с.
    Роздуми про спадкоємність поколінь, людське щастя, доброту і чесність, тихі сповіді поета, тривоги за майбутнє людства, про екологічну загрозу, спричинену Чорнобильською катастрофою – все це у творах цієї збірки.
Спинімося!
           Не гаймося сьогодні,
Бо завтра
            що вдихнемо ми?
Світ
Не зірветься
           у таку безодню,
Де не врятується крильми?
    ♦ Мачківський М.А. Пароль – “Проскурів” : художньо-документальний роман / М.А.Мачківський. – Хмельниць-кий : Поділля, 1997. – 543 с.
    Художньо-документальний роман “Пароль – “Проскурів” дає нам змогу познайомитися із невигаданими героями, з достовірними фактами, малодоступними документами, які свідчать про багатостраждальну історію нашого краю. Хвилююче та правдиво автор розповідає про Проскурівське антифашистське підпілля, героїчне життя молодих подолян, їх подвиги. Водночас у творі подаються картини історичного минулого Проскурова, розповіді про видатних осіб, життя яких пов'язане з подільським краєм.
    ♦ Мачківський М.А. Провесінь в імлі, або Роман-есе про Олександра Деко : біографічний роман / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Поділля, 2002. – 256 с.
    Цей біографічний роман, написаний у формі новел, присвячений життєвому і творчому шляху відомого українського письменника і громадського діяча Олександра Деко. Його перу належать відомі книги: “Журливий заспів” (про класика української байки Леоніда Глібова), “Солов'ї співають на світанні” (про Віктора Забілу, автора пісень, які стали народними), повісті “Кедойшім” (про Шепетівське єврейське гетто, знищене фашистами в роки Другої світової війни). В книзі чимало роздумів письменника про мистецтво слова, формування літератора, його складний творчий шлях.
    ♦ Мачківський М.А. Розімкнуте коло : поезії / М.А.Мачківський. – Київ : Укр. письменник, 1994. – 111 с.
    Красивою, чистою, образною українською мовою писані ці поезії. В них – любов до людини праці, села, до тих, кому довелося пережити лихоліття війни, сталінських репресій, філософські роздуми про день насущний. До книги вміщено поему “Розімкнуте коло”, присвячену світлій пам'яті поета-воїна Володимира Булаєнка, а ще привертають увагу читача чисті і трепетні ліричні поезії.


    ♦  Мачківський М.А. Синє небо і чорна земля     : поезії / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Цюпак, 2015. – 79 с.
    “Синє небо і чорна земля” – нова збірка поезій сучасного письменника-подолянина Миколи Мачківського. В них – минуле і сучасне рідної землі, його роздуми, його любов до всього сущого. А ще, не може його поетичне слово мовчати, коли в країні ніяк не вгамується найбезглуздіша війна. Деяким його поетичним речам властива іронічність, фантастичність.


    ♦ Мачківський М.А. Сорокодуби : книга про поета-воїна Володимира Булаєнка, його предтеч,  сучасників і спадкоємців / М.А.Мачківський. – Хмельницький : По-ділля, 1994. – 253 с. – (Духовні витоки Поділля).
    Повість “Сорокодуби” – це перший прозовий твір письменника М.Мачків-ського. Це хвилююча розповідь про поета-воїна Володимира Булаєнка. Тут він зібрав усе можливе, що так чи інакше пов'язане із життям і творчістю цього мужнього поета, вірші якого стали окрасою української поезії воєнного часу.
    До цього видання ввійшли й міні-портрети інших майстрів слова, досвічених, визнаних і ще зовсім молодих – Тодося Осьмачки, Микити Годованця, Костя Гордієнка, Володимира Ладижця та інших.
    Прочитавши книгу “Сорокодуби”, класик української літератури О.Гончар написав у своєму “Щоденнику”: “Чудова річ!”.
    ♦ Мачківський М.А. Червоний рушник : поезії / М.А.Мачківський. – Київ : Рад. письменник, 1979. – 79 с.
    Це друга книга поезій нашого земляка. В ній уславлюється подільська земля, залюблені у працю і рідну природу люди, закохана юність:
Я – подоляк ізроду-віку,
І ця Подолія – земля
Мені так пахне коло вікон,
Як медом живлене гілля.
    ♦ Мачківський М.А. Чорний дяк : історичний роман / М.А.Мачківський. – Хмельницький : Поділля, 2000. – 328 с.
    Спираючись на віднайдені на сьогодні історичні документи та наукові припущення вчених-істориків, письмен-ник подав свою надзвичайно цікаву версію життя і творчої діяльності давнього українського письменника-полеміста Ісайї Кам'янчанина. На жаль, немилосердно склалася доля нашого земляка Ісайї. За наклепом його було звинувачено в єресі і, згідно наказу царя-деспота Івана Грозного, запроторено у монастирську в'язницю. В романі ти, читачу, зустрінешся і з іншими історичними особами: однолітком Ісайї Кам'янчанина письменником-просвітителем Герасимом Смотрицьким, князем Василем-Костянтином Острозьким, першодрукарем Іваном Федоровим та іншими знаменитостями.
    ♦ Мачківський М.А. Я в команді – бомбардир : вірші до дитячої книги-розмальовки / М.А.Мачківський ; худож.    О.С.Ванчурова. – Хмельницький : Поділ-ля, 1998. – 16 с.
    Ця книга адресується  маленькому читачеві. Дотепно і весело у віршах розповідається про футбольні баталії та перемоги юного спортсмена.


Немає коментарів:

Дописати коментар